Вардар денеска ќе се сретне со Келце на домашен терен

- Спорт
126

Вардар и Келце денеска од 17:30 часот ќе играат дерби  во рамки на 7. коло од Лигата на шампионите.

Вардарци  се домаќини на овој дуел, а со оглед на тоа дека се познати составите на двата тима, нашите ракометари ќе играат против своите колеги Карачиќ и Душебаев. Со сигурност публиката ќе проследи интересен натпревар.

Strugaonline

 

 

Facebook Коментари