Вардар одигра нерешено со Кјелце во дербито од ЛШ

- Спорт
97

Европскиот првак Вардар одигра нерешено 28-28  во дербито од Лигата на шампионите против Кјелце.

Вистинска драма имаше во „Јане Сандански“ во Скопје, на крајот од мечот кога  двете екипи имаа можност да  победат, но завршниот удар во последните 15 секунди го имаше Скубе кој не успеа да реализира.
 Во редовите на Вардар Гедбан беше вистинска sвезда со 10 одбрани кога беше најпотребно
Скубе со 7 погодоци и Чупиќ со 6 беа најефикасните во нашиот тим.
Strugaonline
фото: РК Вардар

Facebook Коментари