Вардар загуби од селекцијата на Келце

- Спорт
42

Екипата на Вардар загуби од тимот на Келце со резултат 33:29

На почетокот од натпреварот Вардарци доминираа па стигнаа и до 5:1, но Келце брзо ја презеде контролата па шест минути подоцна веќе беше 7:7. После неколку израмнети минути, гостите го наметнаа својот ритам, поведоа, а на крај на првиот дел беше 13:16.

Во вториот дел Вардар успеа да направи серија од 4:0 , но Келце брзо се врати во игра и дојде до +3. После победата на Келце со 33:29 33:29  Вардар останува на една победа и реми во четири одиграни средби.

Strugaonline

Facebook Коментари