Атиџе Муратова во студио ја сними песната „Покрај река Брегалница“

- Забава
126

Sвездата на документарецот „Медена земја“ кој беше номиниран за  „Оскар“, Атиџе Муратова, ја сними својата прва студиска песна. – објави на својот твитер профил кинематограферот Самир Љума.

Станува збор за песната „Покрај река Брегалница.“

После премиерата на ,,Медена земја“, главната хероина Атиџе во бројни интервјуа кажа дека многу сака да пее и дека љубовта кон музиката е составен дел од нејзиниот живот.

фото: Самир Љума Твитер

 

 

Facebook Коментари