Wolf & Deks промовираа нова песна и спот

- Забава
62
Со потенцијал за вистинско летно музичко освежување на домашната музичка сцена, Wolf & Deks ја промовираат новата песна насловена како ,,Безобразно“.
,,Спотот е сниман уште пред да започне пандемијата , но  се одложуваше и конечно се решивме да го пуштиме бидејки летото ќе ни помине .  Се снимаше во Охрид во преубав и атрактивен хотел“- велат  Роберт Вукелиќ и Дејан Станковиќ
Текстот е на Дејан и Роберт , музиката и аранжманот се на Гоце Симоноски.
За стајлингот на видеото се погрижи добро познатата Викторија Бурсаќ ,која веќе долг период се грижи за многу познати личности на естрадата и шоу биз како кај нас така и во соседството.
Во видеото женската улога и припадна на младата и убава манекенка Елена Ѓорговска .

Facebook Коментари