„Знам“ е новиот сингл на Горан Папаз и Даз Флоу

- Музика
132

Првиот сингл „Разбуди се”, на Горан Папаз и Даз Флоу беше вистинско освежување на македонската музичка сцена во 2011та кој се искачи на врвот на македонските топ листи.


После точно осум години, Папаз и Даз создаваат нова песна која носи наслов, „Знам”.
Песната е работена во студиото на Танче Гроздановски, автор на музиката е Папаз, за аранжманот и продукцијата се погрижи Танче Гроздановски а текстот е напишан од страна на Даз Флоу.
Ова лето се очекуваат многу новитети од Папаз и Танче кои неодамна го најавија албумот “Елегија”.

Strugaonline

Facebook Коментари