Македонија вечерва го започнува настапот на СП во ракомет

- Спорт
302

Maкедонската ракометна репрезентација вечерва во Краков, Полска го започнува своето осмо учество на Светско првенство во ракомет.

Прв противник на нашата репрезентација е селекцијата на Норвешка, а натпреварот се игра вечерва во 20:30 часот.

Првичната цел на репрезентацијата на Македонија е да се мине групната фаза. Ни сме во група со Норвешка, Холандија и Аргентина. За да се оствари целта ќе треба минимум една победа. Доколку не успееме, тогаш ќе учествуваме во Президент Купот.

Facebook Коментари