Првиот натпревар на Македонија во квалификациите за Евробаскет 2021 ќе биде хуманитарен

- Спорт
56

Кошаркарската репрезентација овој месец ги започнува квалификациите за Евробаскет 2021. Нашите најдобри кошаркари од А-тимот ќе ги бранат националните бои во А1 АРЕНА, Спортски центар „Борис Трајковски“, на 20.02.2020, со почеток во 20:15 часот.

Противник на Македонија во овој натпревар е селекцијата на Естонија, а од КФМ информираат дека средтствата од билетите ќе одат во хуманитарни цели.

Strugaonline

Facebook Коментари