Селекторот Раул Гонзалез го објави списокот на ракометари за Светското првенство

- Спорт
158

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзалез, го објави списокот на ракометари за претстојното Светско првенство 2019 во Германија и Данска.

На списокот се следниве ракометари:

Борко Ристовски
Никола Митревски
Златко Даскалоски
Дејан Манасков
Гоце Георгиевски
Мартин Поповски
Филип Лазаров
Филип Талески
Мартин Серафимов
Велко Маркоски
Кирил Лазаров
Горан Крстевски
Стојанче Стоилов
Жарко Пешевски
Филип Кузмановски
Марио Танкоски
Филип Чурлевски
Милан Лазаревски.

Нашата репрезентација првиот натпревар на Мундијалот ќе го одигра во петок (11-ти јануари) против селекцијата на Јапонија со почеток во 15:30 часот.

Facebook Коментари