,,Сила и Нервоза” нов сингл на Суперхикс и Фолтин

- Музика
128

По долгa pподготовка, излегува најновиот албум на Суперхикс насловен како и истоимениот сингл “Сила и Нервоза”.

-Овој сингл е плод на едно долгогодишно музичко скопско-битолско пријателство и носи една локална, многу вистинита порака. Снимен во студиото ,,Тра Ла Ла” под продуцентска палка на Мите Димовски. Во снимањето на спотот и видеото учествуваа сите, вкупно на број 12 члена на овие бендови-информираат од  Суперхикс и Фолтин.

Албумот е веќе поставен на сите музички платформи, а се наоѓа и во Цеде формат. Наскоро ќе биде објавен и винил.

 

Strugaonline

Facebook Коментари