Вардар денеска и гостува на селекцијата на Келце во Полска

- Спорт
53

Во рамките на Лигата на шампионите екипата на Вардар денеска игра на гости во Полска со тимот на Келце со кој играше и минатиот четврток, но во Скопје.

Пред Вардарци е тежок предизвик во кој се очекува да дадат се од себе , напреварот е закажан за 20:45 часот.

Вардар минатиот четврток на домашен терен загуби од Клеце со резултат 33:29.

Strugaonline

 

Facebook Коментари