Време: Сончнево со умерена облачност и ветровито

- Македонија
64

Денеска во Македонија ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 4 до 15 степени. Утре ќе преовладува облачно време со повремени врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 2 до 10 степени.

Извор: УХМР

 

Facebook Коментари