(ВИДЕО) Тони Цетински ја промовираше најновата љубовна балада „Чекам те“

- Музика
199

Пејачот на годината во Хрватска, Тони Цетински,  кој неодамна ја прими наградата „Оливер Дрегоевиќ“, во очи на месецот на вљубените ја претставува својата нова песна и спотот за истата. Станува збор за љубовната балада „Чекам те“, во соработка со еден од најдобрите и најнаградувани гитаристи, Елвис Станиќ.  Оваа песна е дел од најновиот албум на Цетински насловен како „Као у сну“. Овој албум е со акустичен звуци и моментално е едно од најбараните и најпродавани музички изданија.

Strugaonline

Facebook Коментари