Вардар на гостински терен загуби од Киелце

- Спорт
65

Македонскиот и актуелен европски шампион Вардар синоќа на гостински терен загуби од   Киелце со 36:29.

За Вардарци ова е втор пораз од полскиот шампион во период од седум дена. Минатиот четврток Киелце славепше во Скопје со 33:29.

Врадар имаше позитива од два гола (2:5) на почетокот од натпреварот, а потоа Киелце ја презеде контролата во играта и извесна беше победата на домаќините.

Киелце е лидер на табелата во А-групата со 13 бода од осум натпревари, Вардар е на 6-то место со 3 бода од пет средби.

Strugaonline

Facebook Коментари