19-годишен вевчанец загина во сообраќајка на регионалниот пат кон Вевчани, во близина на Подгорци

- Локални, Хроника
2223

На 13-ти јануари 2024 година, околу 01:20 часот во СВР Охрид, било пријавено дека на регионалниот пат кон Вевчани, во близина на струшкото село Подгорци, се случила сообраќајна незгода во која животот го загиби 19-годишно лице од Вевчани.

– Во незгодата учествувало патничко моторно возило марка „Суди“ со вевчански регистарски ознаки, управувано од страна на 19-годишно лице од Вевчани кое излетало од коловозот. Во несреќата на местото на настанот починал возачот. Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица од Струга, информираат од МВР.

Извор: МВР

 

Facebook Коментари