ТОП Вести

Интервју

Никола Тодороски: ,,Да болиТ“ е стенд-ап шоу во кое на комичен начин ги прикажувам работите кои не’ болат и мачат во животот

Во денешното издание на емисијата Play cafe наш гостин беше актерот и стенд-ап комичар Никола Тодороски. Заедно го најавивме неговото најново стенд-ап шоу ...

Од утре до 11-ти септември Струга ќе биде домаќин на Меѓународниот шаховски младински фестивал ,,Езерска кралица 2022“

Од 7-ми до 11-ти септември, во организација на Шаховска школа Струга, во нашиот град ќе се одржи третото издание на Меѓународниот шаховски младински ...

Дијана Томиќ Радевска: Со изложбата ,,Еден поинаков поглед кон албумот” се враќам во градот на моите предци и презентирам историско интимно раскажување

Синоќа во Административната зграда на Музеј Струга беше отворена изложбата ,,Еден поинаков поглед кон албумот” од Дијана Томиќ Радевска. Авторката на изложбата беше ...

Струга е подготвена за јубилејното 50-то издание на Меѓународниот ракометен турнир

Oд денеска до 20-ти август на отвореното игралиште „Горан Попоски Бабец“ ќе се одржи 50-то, јубилејно издание на традиционалниот ракометен турнир Струга 2022. ...

Прим. Д-р Оливер Бојчески промовира збирка од стручни трудови ,,Практична спортска исхрана“

Со цел да им се олесни програмата за исхрана на спортистите, на лицата кои професионално или аматерски се занимаваат со спорт, оваа година ...

Богата програма и многу новитети на шестото издание на „Drim Short 2022“

Шестото издание на фестивалот на краток филм „Drim Short 2022“, оваа година ќе се одржи од 6-ти до 9-ти август, на „Летна Сцена“ ...

Зеле Липовача: Космосот одреди да бидам гитарист, тоа е мојата мала мисија на оваа планета

Вечерва на летната сцена Сиеста во Струга, концерт ќе одржи легендарниот бенд „Дивље Јагоде.“ Група која постои од ’78 година, остави траен белег ...

Снежана Угриноска: Пицерија ,,Ангела“ опстојува дваесет години бидејќи работиме со многу љубов и посветеност

Синоќа во Струга имаше едно прекрасно отмено одбележување на голем и значаен јубилеј, дваесет години постоење на пицерија ,,Ангела“.  Успешна приказна која пред ...

Неша Галија на Play radio: Секогаш сум среќен кога настапувам во Македонија, се гледаме во Струга на 8-ми јули

Фронтменот на познатата група „Галија“, Ненад Милосављевиќ Неша, на 8-ми јули ќе одржи концерт на Летна сцена Сиеста во Струга. Публиката ќе има ...

Игор Џамбазов на Play radio- Ги поканувам сите љубители на квалитетна музика на прекрасен концерт на летна сцена Сиеста во Струга

На први јули на летна сцена Сиеста, на големо задоволство на струшката публика, концерт ќе одржи Игор Џамбазов заедно со Гуру Харе и ...
error: