Каролина Гочева за Play radio: Годинава после долго време ќе промовирам поп албум

- Интервју, Музика
217

Најголемата музичка sвезда на домашната сцена, Каролина Гочева, изминатиов викенд одржа незаборавен концерт во Охрид.  Како екипа на Плеј радио, ви ја пренесуваме атмосферата пред концертот. Со Каролина разговаравме за нејзините досегашни големи успеси, но , ексклузивно го најавивме и нејзиниот нов албум што треба да излезе до крајот на оваа година. Истовремено,позборувавме и за нејзините идни предизвици и карактерни особини кои и го донесоа епитетот-кралица на македонската музичка сцена.  Во продолжение разговорот кој што го снимивме за вас.

Извор и фото: Play radio

 

Facebook Коментари