ТОП Вести
Архиви од страна на:Irena Mrceska

Irena Mrceska

Irena Mrceska Написи

Струшките џудисти освоија шест медали на натпревар во Словенија

Шест медали  освоија џудистите од Џудо клубот ,,Дрим“ од Струга на новогодишниот турнир  ,,Ivo Reya Kup” што се одржа во Цење, Словенија. Тие во Струга се вратија со ...

Мирослав Петковиќ: Режирајќи ја монодрамата ,,Инсомнија“ инспириран од делото на Димитрие Дурацоски, се соочив со несоницата што ја доживував во младоста

Во среда и четврток со почеток во 19:00 часот во НУ Центар за култура „Браќа Миладиновци“ – Струга премиерно ќе се одржи првата професионална претстава во продукција на ...

Во исчезнувањето на Вања инволвиран и нејзиното татко со цел да се изнудат пари од мајката на Вања

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска на прес-конференција информираше дека девојчето Вања Ѓорчевска е киднапирана пред влезот на нејзиниот дом откако претходно нејзиниот татко споделил информација со ...

Претставата „Сергеј е многу глупав“ во сабота ќе се игра во Охрид

Претставата „Сергеј е многу глупав“ во режија на Дејана Николовскa е на репертоарот на Центар за култура ,,Григор Прличев“ во сабота 09.12.2023 година, со почеток во 20.00 часот, ...

МВР: Пресечен меѓународен канал за транспорт, запленета дрога вредна 120.000 евра

На 03.12.2023 на влезот во Гостивар, во заедничка акција на Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога и оружје, Специјалната антитерористичка единица Тигар, Одделот ...

Воведение на Пресвета Богородица-Пречиста

Православните верници денеска го одбележуваат празникот на воведувањето на пресветата девојка Марија во Ерусалимскиот храм. Народот овој празник го нарекува Пречиста, што одлично ја доловува неговата смисла. Приказната ...

Време-Сончево со мала до умерена облачност и ветровито

Претпладне понекаде вдолж Повардарието ќе засилува северен ветер. Преку денот ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и ќе дува слаб до умерен ветер од северен ...

D’Reamers го промовираат шестиот сингл насловен како ,,Сонувај“

Есента е тука и време е за креативност. Токму тоа го докажаа членовите на D’Reamers преку нивниот нов шести сингл „Сонувај“. Музиката и текстот се на Синиша Карафилоски, ...

Сара Мејс во свежо, уникатно и впечатливо издание за новиот видео запис за песната „Очи Вселена“

Ултра модерен звук со диско ритам, заразна мелодија која тешко ќе ви излезе од глава. Песната „Очи Вселена“ доби современ, динамичен и автентичен видео запис. И овој пат ...

Време- Променливо облачно време со сончеви периоди

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и релативно топло. Ќе дува умерен, наместа засилен ветер (над 60 км/час) од јужен правец. Максималната дневна температура ќе ...
error: