ТОП Вести
Архиви од страна на:Irena Mrceska

Irena Mrceska

Irena Mrceska Написи

На 24-ти јуни ќе се одржи ,,Струга Опен 2023“ – Интернационален џудо натпревар и инклузивно џудо

Во организација на џудо клубот „Дрим“ од Струга и „Порака Нова“ – Струга,  на 24-ти јуни  ќе се одржи Интернационален Џудо натпревар ,,Struga Open 2023.“ – Во рамките ...

Со ,,Дебела сенка“ Игор Џамбазов и Гуру Харе го најавуваат заедничкиот албум насловен ,,Игор Џамбазов и Гуру Харе – Првите 30“

Игор Џамбазов и Игор Атанасовски-Харе го промовираат првиот сингл од нивниот албум насловен како ,,Игор Џамбазов и Гуру Харе – Првите 30“. Станува збор за песната ,,Дебела сенка“ ...

Утре во Струга ќе се одржи Меѓународната веслачка регата ,,Struga Open 2023“

Веслачкиот клуб ,,Црн Дрим“-Струга организира Меѓународна веслачка регата ,,Struga Open 2023“ што ќе се одржи утре (10-ти јуни) со почеток во 8:00 часот кај Авто камп АС. На ...

На 18-ти јуни Д-р Климент Матоски ќе ја промовира својата студија ,,Мое животно дело“

На 18-ти  јуни во Центар за култура ,,Браќа Миладиновци“ во Струга Д-р Климент Матоски, педијатар во пензија, ќе го презентира својот ,,Проект Струга 83.“ ,, Станува збор за ...

Премиера на претставата „Сергеј е многу глупав” вечерва во Охрид

Вечерва во Центар за култура ,,Григор Прличев“ во Охрид  премиерно ќе биде изведена претставата „Сергеј е многу глупав” во режија на Дејана Николовска. ,,Во претставата „Сергеј е многу ...

Време-Претпладне сончево, попладне нестабилно со пороен дожд

Претпладне сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во северните и источните делови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во ...

Учебната година за средношколците завршува утре, за основците на 14-ти јуни

Наставата од учебната 2022/2023 година утре, 9-ти јуни, завршува за средношколците, а учениците во основните училишта до летниот распуст ќе одработат уште три дена – последниот училиштен ден ...

Струшките средношколци имаа ,,час на вода“ во Охридското езеро

Во организација на спортскиот клуб ,,Соларис“ , на иницијатива на професорките Фросина Постолоска (социологија) и Гордана Чакареска (географија) од струшката гимназија „Д-р Ибрахим Темо“, во водите на Охридското Езеро ...

Денеска во Струга ,,Аква“ ќе ги спроведе завршните иницијативи од проектот „(Локално) Младинско учество е важно!“

Двата тима на Здружението за развој и активизам ,,Аква“, денеска ќе ги спроведат завршните иницијативи во рамки на проектот „(Локално) Младинско учество е важно!“ што го работат заедно ...

Време-Претпладне сончево, попладне пороен дожд и грмежи

Претпладне сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен дожд ...
error: