Фармацевт од струшко почина од КОВИД 19

- Локални, Хроника
1356

Фармацевт од струшко е првиот случај на починат здравствен работник од вирусот Ковид-19 во земјава, соопштија од Фармацевтската комора на Македонија.

Oд таму информираат дека станува збор за Петар Мојсоски, од струшкото село Подгорци, кој починал вчера на Клиниката за инфективни болести во Скопје.

Мојсоски се заразил додека бил на своето работно место, во аптека.

Facebook Коментари