Стружанец каснат од куче скитник

- Локални, Хроника
323

На 14-ти овој месец, во 02:00 часот било пријавено дека стружанец бил каснат од куче.

Според информациите од МВР, инцидентот се сллучил на улицата „Димитар Влахов“ во Струга, каде 37-годишниот А.Б. од Струга, бил каснат од куче скитник.

Извор: МВР

Фото: архива

Facebook Коментари