ТОП Вести
стружанец

стружанец

Стружанец каснат од куче скитник на улица „Ѓуро Салај“

На 22.12.2022 година во 10.45 часот, Б.И.(34) од Струга во полициска станица пријавил дека на улицата „Ѓуро Салај“ во Струга бил каснат од куче скитник. Извор: СВР Охрид ...

Приведен стружанец, полицијата пронашла марихуана во неговиот дом

На 14.12.2022 во Струга, полициски службеници од ОВР Струга го лишија од слобода Р.О.(60) од Струга. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, полициските службеници пронашле ...

Стружанец каснат од куче скитник на улица „Пабло Неруда“

На 10.11.2022 во 10.50 часот, А.И.(42) од Струга во надлежната полициска станица пријави дека на улицата „Пабло Неруда“ во Струга бил каснат од куче скитник. Извор: СВР Охрид ...

(Видео) Приведен стружанец, организатор на меѓународна криминална група за шверц со наркотици

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал – Сектор за криминалистички истраги, Единица за недозволена трговија со дрога заедно со Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за ...

Стружанец со остар предмет си го нападнал соседот

На 28.09.2022 година во 13.35 часот во Струга, полициски службеници од ОВР Струга го привеле А.Р.(65) од Струга затоа што во зграда на кеј „Маршал Тито“ во Струга ...

Во близина на авто камп кај Струга вчера се удави 66 годишен стружанец

На 5-ти јули 2022 година, во 14:50 часот во СВР Охрид било пријавено дека на плажа во близина на авто-камп кај Струга, во водите на Охридското Езеро било ...

Стружанец пријавил дека неговата сопруга се оддалечила од семејниот дом

На 22.06.2022 година во 00.30 часот, А.К.(52) од Струга во полициска станица пријавил дека од семејниот дом се оддалечила неговата сопруга. Се преземаат мерки за нејзино пронаоѓање и ...

67-годишен стружанец пронајден починат во својот дом

На 9-ти март 2022 година, во 13:30 часот, во ОВР Струга пријавено е дека 67-годишниот А.К. од Струга е пронајден починат во својот дом.  – При увидот, извршен ...

Стружанец заработи кривична пријава, ја истепал вереницата

ОВР Струга поднесе кривична пријава против Н.Н.(28) од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда при вршење семејно насилство”. Тој, на 10.08.2021 година, ...

Стружанец пријавил дека од неговиот дом се оддалечила невенчаната сопруга

На 19-ти октомври 2021 година, во 08:55 часот, во Полициската станица во Струга, 28-годишниот А.Н. од Струга пријавил дека од домот се оддалечила неговата невенчана сопруга М.К.Б. од ...
error: