ТОП Вести
сончево

сончево

Време-Утрото студено и облачно, преку ден сончево со мала до умерена облачност

Утрото студено и променливо облачно, во текот на денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северозападен ...

Време-Сончево со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност, претпладне со појава на магла или ниска облачност по котлините. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 12 до 19 ...

Време- Сончево со мала до умерена облачност

Претпладне со магла или ниска облачност по одделни котлини. Во текот на денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Максималната дневна ...

Време- Сончево со мала до умерена облачност

Претпладне со услови за магла или ниска облачност по одделни котлини. Во текот на денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од ...

Време- Сончево со мала до умерена облачност

Претпладне со магла или ниска облачност по одделни котлини. Во текот на денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб променлив ветер. Максималната дневна температура ќе ...

Време- Сончево со мала до умерена облачност и ветровито

Денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен, повремено засилен ветер од јужен правец. До крајот на денот ќе биде значително ...

Време- Сончево со мала до умерена облачност, дневната температура од 20 до 26 степени

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец, особено долж Поварадрието. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од ...

Време- Сончево и топло со мала до умерена облачност

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 23 ...

Време- Претежно сончево и релативно топло

Претежно сончево и релативно топло со слаб променлив ветер. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 22 до 26 степени. Извор: УХМР ...

Време-Претежно сончево и релативно топло

Претежно сончево и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал ...
error: