Дербито помеѓу КЛ7 Струга и РК Вардар Јуниор се игра утре во Струга

- Локални, Спорт
191

Дербито во 5-то коло од младинската ракометна лига ќе се игра во Струга, помеѓу фаворитите за пласман на завршниот турнир, КЛ7 Струга и РК Вардар Јуниор
Сите љубители на ракометот, овој дерби- натпревар ќе можат да го проследат  утре со почеток  од 15:30 во СЦ „Тими“.

Strugaonline

 

Facebook Коментари