ТОП Вести
дерби

дерби

Со победа на КЛ7-Струга заврши локалното дерби во младинска категорија

Локалното дерби во младинска конкуренција помеѓу РК Струга и КЛ7 Струга заврши со победа на екипата на КЛ7. Како и што одминува секој натпревар во Струга, така и ...

Вардар одигра нерешено со Кјелце во дербито од ЛШ

Европскиот првак Вардар одигра нерешено 28-28  во дербито од Лигата на шампионите против Кјелце. Вистинска драма имаше во „Јане Сандански“ во Скопје, на крајот од мечот кога  двете ...

Вардар денеска ќе се сретне со Келце на домашен терен

Вардар и Келце денеска од 17:30 часот ќе играат дерби  во рамки на 7. коло од Лигата на шампионите. Вардарци  се домаќини на овој дуел, а со оглед ...

Вардар победи во СЕХА дербито со ППД Загреб

Вардар направи голем чекор за да заврши како прв во регуларниот дел од сезоната во СЕХА Газпром лигата со триумф 28-26 (13-12) против ППД Загреб во дербито во ...

Вечните ривали РК „Струга“ и РК „Охрид“ играат дерби во сабота во Струга

  Во рамките на новата  ракометна полу-сезона, следува натпревар помеѓу вечните ривали РК Струга и РК Охрид.  „Езерското дерби“ ќе се игра во сабота, 2-ри март, во Спортски ...

СЕХА дерби: Вардар – ППД Загреб играат во среда

Ракометното класико во СЕХА Газпром лигата е меѓу тимовите што зад себе имаа титули во регионалното натпреварување, Вардар и ППД Загреб. И двете екипи имаат обезбедено место на ...

Дербито помеѓу КЛ7 Струга и РК Вардар Јуниор се игра утре во Струга

Дербито во 5-то коло од младинската ракометна лига ќе се игра во Струга, помеѓу фаворитите за пласман на завршниот турнир, КЛ7 Струга и РК Вардар Јуниор Сите љубители ...

Втора МФЛ: Нерешено на дербито во Струга

Со нерешен резултат (2:2) заврши локалниот дерби натпревар помеѓу Лабуништа и Струга Трим Лум во шестата рунда во Втората македонска фудбалска лига. Мотивирана игра и борбеност покажаа фудбалерите ...

Вистинско дерби во Струга!

Вчерашниот ракометен натпревар во Струга навистина го оправда епитетот дерби помеѓу екипите на КЛ7-Струга и РК Струга во кадетска конкуренција, каде по голема борба на крајот двете екипи ...

(ВИДЕО): РК Струга на гости во Ресен загуби од РК Преспа

Во рамките на првата македонска машка ракометна лига екипата на РК Струга го загуби дерби натпреварот со РК Преспа со резултат 21:20. Со ракометарите од противничката екипа нашите ...
error: