Лице од Долна Белица нападнало лице од Октиси во Струга

- Локални, Хроника
187

На десетти март оваа година, околу 16 часот и 30 минути, на улицата „Ѓуро Салај“ во Струга нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од лице од струшкото село Долна Белица врз О.О. (43) од селото Октиси.
Полициската станица од Струга презема мерки за пронаоѓање на сторителот по што, против него ќе поднесе соодветна пријава.

Извор: СВР Охрид

фото: архива

 

Facebook Коментари