РШ Струга Динг 2021 на гости славеше над тимот на Вардар 1961

- Локални, Спорт
94
Во шестото коло од пионерската лига тимот на РШ Струга Динг 2021 оствари гостинска победа во Скопје против екипата на Вардар 1961 со резултат 16:23
,,Со одличната колективна одбрана стекнавме предност во првиот дел, која ја задржаа и нашите помлади пионери кои добија минутажа во второто полувреме.“-информираат од струшкиот клуб.  Најдобри стрелци во нашиот состав беа Стефановиќ со 11 и Ѓорески со 6 голови. Се истакна и голманскиот тандем Великиќески/Трпоски.
 Во следното седмо коло тимот на РШ Струга Динг 2021 ја пречекува екипата на Јуниор Кисела Вода.
Strugaonline

Facebook Коментари