ТОП Вести
рш струга динг 2021

рш струга динг 2021

РШ Струга Динг 2021 на гостински терен славеше над РК Прилеп

 Пионерската екипа на РШ Струга Динг 2021 славеше на гостувањето против РК Прилеп со резултат 37:15. ,,Во натпревар каде шанса добија и се запишаа во листата на стрелци ...

Пионерите на РШ Струга Динг славеа во градското дерби над РК Струга, публиката донираше за Бојан

Во натпревар во кој резултатот можеби беше во втор план, пред полна сала  пионерите на ракометната школа Струга беа подобри во градското дерби против РК Струга со 27:19 ...

Во недела РШ Струга Динг игра со РК Струга, на натпреварот ќе можете да донирате за Бојан

  Во рамки на 11-то коло од пионерската лига РШ Струга Динг ќе игра со тимот на РК Струга. Натпреварот е закажан за во недела , 2-ри април, ...

РШ Струга Динг 2021 викендов славеше убедливо над РК Преспа Вардар

 Успешна сабота изминатиов викенд имаше школата за ракомет од Струга. РШ Струга Динг 2021 славеше над РК Преспа Вардар од Ресен со резултат  22:11 (12:7) ,,Започнавме со тренинг натпревар ...

Пионерите од Ракометна школа Струга со максимален скор го освоија првото место во групата

Во последниот натпревар од есенскиот дел од пионерската лига,  Ракометната школа Струга оствари гостинска победа во Битола над екипата на Еурофарм Пелистер 2 со резултат 11:23 (8:10)  и со ...

РШ Струга Динг 2021 славеше убедлива победа над РК Прилеп

После слободниот викенд во претходното коло, Ракометната школа Струга  продолжи во ист стил и го задржува максималниот учинок после 6тото коло. Остварена е убедлива победа на домашен терен ...

РШ Струга Динг 2021 во недела на домашен терен игра со РК Прилеп

Во рамки на шестото коло од пионерската лига на РФМ, екипата на РШ Струга Динг 2021 на домашен терен ја пречекува екипата на Прилеп. Натпреварот ќе се игра ...

Пионерите на РШ Струга Динг 2021 убедливо славеа над РК Струга

Ракометарите на Ракометна школа Струга имаа активна спортска сабота.  Најпрво два натпревари со генерација 2012 и помали и 2010 со екипата на Стружанка. ,,За крај, во официјалниот натпревар ...

На 19-ти ноември во пионерската лига РШ Струга Динг 2021 ќе игра со РК Струга

Во четвртото коло од пионерската лига РШ Струга Динг 2021 ќе игра со РК Струга . Натпреварот ќе се игра во сабота ,19.11, во спортската сала Нико Нестор ...

РШ Струга Динг 2021 славеше во езерското дерби над ГРК Охрид

Во вистински дерби натпревар пред преполна сала и одлична атмосфера, после многу надигрување  пионерската екипа на РШ Струга Динг 2021  заслужено ја запиша третата победа во третиот натпревар оваа ...
error: