ТОП Вести
рш струга динг 2021

рш струга динг 2021

Пионерите од Ракометна школа Струга со максимален скор го освоија првото место во групата

Во последниот натпревар од есенскиот дел од пионерската лига,  Ракометната школа Струга оствари гостинска победа во Битола над екипата на Еурофарм Пелистер 2 со резултат 11:23 (8:10)  и со ...

РШ Струга Динг 2021 славеше убедлива победа над РК Прилеп

После слободниот викенд во претходното коло, Ракометната школа Струга  продолжи во ист стил и го задржува максималниот учинок после 6тото коло. Остварена е убедлива победа на домашен терен ...

РШ Струга Динг 2021 во недела на домашен терен игра со РК Прилеп

Во рамки на шестото коло од пионерската лига на РФМ, екипата на РШ Струга Динг 2021 на домашен терен ја пречекува екипата на Прилеп. Натпреварот ќе се игра ...

Пионерите на РШ Струга Динг 2021 убедливо славеа над РК Струга

Ракометарите на Ракометна школа Струга имаа активна спортска сабота.  Најпрво два натпревари со генерација 2012 и помали и 2010 со екипата на Стружанка. ,,За крај, во официјалниот натпревар ...

На 19-ти ноември во пионерската лига РШ Струга Динг 2021 ќе игра со РК Струга

Во четвртото коло од пионерската лига РШ Струга Динг 2021 ќе игра со РК Струга . Натпреварот ќе се игра во сабота ,19.11, во спортската сала Нико Нестор ...

РШ Струга Динг 2021 славеше во езерското дерби над ГРК Охрид

Во вистински дерби натпревар пред преполна сала и одлична атмосфера, после многу надигрување  пионерската екипа на РШ Струга Динг 2021  заслужено ја запиша третата победа во третиот натпревар оваа ...

РШ Струга Динг 2021 во пионерска конкуреција славеше над Преспа Вардар во Ресен

Втора победа во вториот натпревар оваа сезона во пионерска конкуренција оствaри тимот  на Ракометната школа- Струга, на гостување  во Ресен кај екипата на Преспа Вардар со резултат 12:26. ...
error: