ТОП Вести
Архиви од страна на:Irena Mrceska

Irena Mrceska

Irena Mrceska Написи

Новиот филм на Милчо Манчевски пред струшката публика

Во Центарот за култура „Браќа Миладиновци“ – Струга, на 28-ми и 29-ти јуни со почеток во 20.00ч. ќе се прикажува најновиот филм во режија на Милчо Манчевски „БИКИНИ ...

Хорот „Драган Шуплевски” од ФМУ-Скопје постигна голем успех на интернационален хорски фестивал во Бугарија

Продолжуваат успесите на меѓународна сцена на хорот “Драган Шуплевски” при ФМУ – Скопје под раководство на проф. Сашо Татарчевски. На интернационалниот хорски фестивал и натпревар “Црноморски звуци” кој ...

Во Струга се одржа петтиот меѓународен тренинг камп „СТРУГА 2018″

Во период од 17-ти до 19-ти јуни   во организација на Џудо- клуб „ДРИМ“- Струга се одржа петтиот меѓународен тренинг камп „СТРУГА 2018″ На тренинг- кампот учествуваа 120 натпреварувачи ...

Во Струга се одржа петтиот меѓународен натпревар „СТРУГА ОПЕН” 2018

На 16.06.2018 година во Струга во организација на Џудо Клуб ДРИМ од Струга се одржа 5-тиот меѓународен натпревар „СТРУГА ОПЕН” 2018. На натпреварот учество зедоа 362 натпреварувачи од ...

Договорот за името со Грција денеска пред пратениците

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери за денеска во 11 часот ја закажа седницата за Предлог – законот за ратификација на Конечната спогодба за решавање на ...

30,6 килограми охридска пастрмка и 10 парчиња рибарски мрежи пронајдени во возило на Ќафасан

Во текот на минатите три недели, царинските службеници прoнајдоа 13 мигранти без документи за идентификација и спречија повеќе обиди за криумчарење разна стока, при што привремено се задржани ...

Започна летната школа за едрење 2018

Едриличарскиот клуб „Снегар“ од Струга од месец  јуни ја започнува јуниор -програмата за едрење, која е наменета за деца од 6-15 години. Младите едриличари ќе бидат обучувани во ...

Време: Променливо облачно со пороен дожд и грмежи

Денеска во Македонија ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи, особено попладне. УВ индекост ќе има ...

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија денешната седница на Советот на Општина Струга

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ на Општина Струга денеска ја напуштија седницата на Советот во знак на револт поради синоќешните немили настани кои се случија пред Собранието на Република Македонија. ...

Во Струга ќе биде одбележан денот на Охридското езеро

Oпштина Струга преку соопштение за јавност ги повикува сите заинтересирани граѓани да бидат дел од  традиционалната манифестација на Денот на Езерото која ќе се одржи на 21.06.2018, со ...
error: