ТОП Вести

Македонија

Крсто Мукоски ќе се брани од слобода

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Крсто Мукоски, кој беше во куќен притвор, од денеска е пуштен да се брани од слобода. Апелациониот суд Скопје до ...

Апел: Да и помогнеме на Сара од Охрид, да бидеме хумани!

Сите хумани луѓе уште еднаш имаат можност да ја покажат својата хуманост на дело. Овој пат,  за лекување на 15-годишната Сара Настеска од ...

Време: Денеска сончево и топло, од утре дожд и пад на температурата

Денеска во Македонија ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер.  Дневната температура ќе се ...

Во седиштето на НАТО во Брисел започнаа пристапните разговори за членство на Македонија во НАТО

Делегацијата на Владата на Република Македонија, предводена од Заменик претседателката на Владата на Република Македонија и министерка за одбрана Радмила Шекеринска, заедно со ...

Алсат М: Обвинителството не се согласува Мукоски да излезе од куќен притвор

Обвинителството за организиран криминал и корупција нема да даде зелено светло пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Крсто Мукоски да излезе од куќен притвор со висока ...

Царовска: Со воведување на гарантиран минимален приход, но и со вработување на најранливите се бориме против сиромаштија

Вработувањето може да ги извади лицата од сиромаштијата и да им овозможи  достоинствен живот и целосно да ги вклучи во општеството. Затоа, ја ...

Време: Сончево и топло до сабота, од недела дожд и заладување

Денеска во Македонија ќе преовладува сончево време со мала облачност и слаб југоисточен ветер. Дневната температура ќе се движи во интервал од 19 ...

Поради големиот интерес закажана е и втора претстава на Државниот балет на мраз од Санкт Петербург во Скопје!

На 1. декември, на сцената на Македонската Опера и Балет, Државниот балет на мраз од Санкт Петербург доаѓа повторно, овојпат со изведба на ...

Време: Сончево со мала облачност и топло

Денеска во Македонија ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб источен ветер. Дневната температура ќе се движи во ...

23-ти октомври е неработен ден за сите граѓани

 Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ  („Службен весник  на  РМ„ бр.21/98 и 18/07),   23 ...
error: