Синоќа беа доделени музичките награди „Билборд“, ова се наградените sвезди

- Музика
292

Синоќа во арената MGM Grand Garden во Лас Вегас се одржа доделувањето на „Билборд“  музичките награди за оваа година.

На оваа престижна манифестација Ед Ширан е прогласен за најдобар уметник . Џенет Џексон го доби престижното признание  за „Билборд икона за 2018 година“,  а ова за неа беше прв телевизиски настап после девет години.

Дел од наградените музичари се и:

Калид -најдобар нов изведувач

Камила Кабелјо -достигнување на музичките-листи,

Тејлор Свифт- најдобар женски изведувач

Imagine Dragons -најдобра група

Кендрик Ламар -најдобар рап-изведувач

На доделувањето на Билборд наградите со свои настапи одлично шоу приредија BTS, Дуа Липа, Аријана Гранде, Диџеј Калед, Марен Морис, Фарел Вилијамс, Џенифер Лопез и уште многу други познати ѕвезди.

Strugaonline

Facebook Коментари