ТОП Вести
облачност

облачност

Време-Сончево со умерена облачност

Денеска ќе преовладува сончево време со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Претпладнето се уште ќе има повремени врнежи од снег во источните делови. Ќе ...

Време- Денеска облачно со врнежи од дожд, утре голема промена на времето

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, а на планините врнежи од снег, особено попладне и во текот на ноќта. Ќе дува слаб до ...

Време- Претпладне сончево со умерена облачност, попладне локални врнежи од дожд

Денеска ќе преовладува сончево време со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен ...

Време: Облачно со повремени врнежи од дожд

Денеска ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Пообилни врнежи ќе има во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер ...

Време-Променливо облачно со врнежи од дожд

Денеска ќе преовладува променливо облачно  време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Максималната дневна температура ќе ...

Време- Сончево со мала локална облачност

Денеска ќе преовладува сончево време со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 12 до 18 ...

Време- Сончево со мала до умерена облачност

Денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. Од изутрина ќе дува умерен, повремено засилен претежно североисточен ветер. Дневната температура ќе се движи во интервал од ...

Време-Претпладне претежно облачно, попладне сончево

Денеска  претпладне ќе преовладува претежно облачно време. попладне облачност ќе се намалува и ќе биде претежно сончево.  Ќе дува слаб ветер од источен правец. Максималната дневна температура ќе ...

Време-Облачно и свежо, во источните делови врнежи до дожд

Денеска ќе преовладува претежно облачно и свежо време, во источните делови со врнежи од дожд. На планините и на некои повисоки места врнежите ќе бидат од снег. Ќе ...

Време-Претпладне слаб дожд, во текот на денот сончево со умерена облачност

Денеска во раните претпладневни часови во западните делови ќе има локален слаб дожд, додека преку денот насекаде ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен, а во ...
error: