ТОП Вести
облачност

облачност

Време-Сончево и топло со мала до умерена облачност

Денеска ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=8. Максималната дневна ...

Време-Сончево со мала облачност, попладне пороен дожд и грмежи

Денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има појава на изолирана нестабилност со краткотраен пороен дожд ...

Време- Сончево со мала до умерена облачност , попладне со услови за појава на нестабилност

Денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава на нестабилност. УВ=8. Максималната ...

Време-Сончево со умерена облачност, попладне услови за пороен дожд

Денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и ...

Време -Сончево и многу топло, утре облачно со пороен дожд

Денеска ќе преовладува сончево и многу топло време со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен превец. Во вечерните часови со услови за локална ...

Време-Сончево и топло со мала до умерена облачност

Денеска ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, долж Повардарието засилен ветер од северен правец. УВ=8. Максималната дневна температура ќе ...

Време- Сончево и топло со мала облачност

Денеска ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за ретка појава на краткотраен дожд. Ќе дува ...

Време-Сончево со мала до умерена облачност

Денеска ќе преовладува сончево време со мала локална облачност и со слаб до умерен претежно северен ветер. УВ=9. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 28 ...

Време- Сончево со мала до умерена облачност

Денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. УВ=9. Максималната дневна ...

Време-Денеска сончево со мала облачност, утре облачно и нестабилно со пороен дожд

Денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Попладне главно во планинските подрачја ќе има услови за локален дожд ...
error: