ФК Караорман утре на домашен терен игра со екипата на Новаци

- Локални, Спорт
234
Во рамки на 2МФЛ, утре екипата на ФК Караорман на домашен терен ќе се сретне со екипата на ФК Новаци од Битола. Натпреварот е закажан за 13:00 часот. Тренет на екипата на Новаци е искусниот Дарко Крстевски кој што претходно беше тренер на струшките фудбалери.
Strugaonline
фото: архива

Facebook Коментари