ТОП Вести
натпревар

натпревар

РК Струга во возбудлив и драматинчен натпревар славеше над Металург 2

РК Струга и Металург 2 одиграа возбудлив натпревар во 17. коло од Супер лигата. На крајот на овој натпревар подобри беа нашите ракометари и освоија важни бодови со ...

РК Струга вечерва игра со РК Металург 2, натпреварот следете го на интернет

РК Струга известува дека  денешниот натпревар  кој го игра  со РК Металург 2 ќе се одигра без публика. Истиот е со почеток во 19:00 часот, а сите љубители ...

Сениорките на ЖРК Стружанка во сабота играат со ЖРК Куманово

Сениорките на ЖРК Стружанка од Струга, оваа сабота, 07-ми март играат со тимот на ЖРК Куманово од Куманово. Почетокот на натпреварот е закажан за 13:30 часот во спортската ...

Утрешниот натпревар меѓу РК Струга и РК Металург ќе се игра без публика

Утрешниот натпревар  помеѓу РК Струга – РК Металург нема да се одложи, истиот ќе се игра во Спортската Сала “Нико Нестор” со почеток во 14:30 часот. Одлука на ...

ФК „Караорман“ во недела игра против екипата на ФК „Велешта“

Викендов, на терените во југо-западниот дел од Македонија започнуваат натпреварите од втората полусезона во Третата македонска фудбалска лига. Во недела  01 март 2020 год. со почеток во  10:00 часот ФК „Караорман“ ...

РК Струга во сабота игра со РК Металург, „Паткари“ повикуваат да се наполни салата

Тимот на РК Струга, во сабота (29.02) игра на домашен терен, а за противник ја има екипата на РК Металург. Натреварот ќе се игра во салата „Нико Нестор“. ...

Вардар загуби од Кил со двоцифрена разлика

  Ракометарите на Вардар синоќа беа поразени од екипата на  Кил со резултат со 34:23 во натпревар од  од 11. коло од Лигата на шампионите . Натпреварот започна со ...

Вардар денеска се сретнува со Кил во ЛШ, МТВ ќе ги пренесува само домашните натпревари

Ракометарите на Вардар денеска ќе го играат првиот официјален натпревар во 2020 година, противник на нашите ракометари е екипата на Кил, во рамките на 11-то кол од ЛШ. ...

Првиот натпревар на Македонија во квалификациите за Евробаскет 2021 ќе биде хуманитарен

Кошаркарската репрезентација овој месец ги започнува квалификациите за Евробаскет 2021. Нашите најдобри кошаркари од А-тимот ќе ги бранат националните бои во А1 АРЕНА, Спортски центар „Борис Трајковски“, на 20.02.2020, со ...

Струшките џудисти наградени на Меѓународен натпревар во Србија

Џудо клубот  „Дрим “- Струга вчера  настапи на Меѓународниот натпревар “„Tрофеј на град Вршац” во Вршац , Србија. Во огромна конкуренција од петстотини  натпреварувачи од шеесет и седум  џудо ...
error: