ТОП Вести
натпревар

натпревар

РК Струга утре на домашен терен игра со екипата на РК Алкалоид

Утре, 26-ти номеври, екипата на РК Струга на домашен терен игра со екипата на Алкалоид. Натпреварот ќе се игра во спортската сала ,,Нико Нестор“ со почеток во 18:00 ...

ФК Караорман на гостински терен во сабота игра со ФК Саса

Во рамки на 13-то коло од Втората машка фудбалска лига, оваа сабота, 26-ти ноември, екипата на ФК Караорман на гостински терен игра со тимот на ,,Саса“ во Македонска ...

Струшките џудисти освоија два медали на Меѓународен натпревар во Романија

Изминатиов викенд,  Џудо Клубот Дрим од Струга учествуваше на меѓународниот натпревар “CUPA DROBETA” во Дробета Турну Северин, Романија каде учествуваа 400 натпреварувачи од седум држави. ЏК Дрим зеде ...

На 19-ти ноември во пионерската лига РШ Струга Динг 2021 ќе игра со РК Струга

Во четвртото коло од пионерската лига РШ Струга Динг 2021 ќе игра со РК Струга . Натпреварот ќе се игра во сабота ,19.11, во спортската сала Нико Нестор ...

ЖКК Струга 2009 во последна минута не успеа да го совлада Баскет Кам, помалите пионерки го започнаа своето натпреварување со победа

ЖКК Струга 2009 во последна минута не успеа да го совлада тимот на Баскет Кам –актуелен освојувач на купот и моментален лидер на табелата. Во неизвесна пенал завршница ...

ФК Караорман во недела ја пречекува екипата на Локомотива Пехчево

Во рамки на 12-то коло од втората лига, после победата над ФК Пелистер, екипата на ФК Караорман овој викенд на домашен терен ќе се соочи со тимот на ...

ЖКК Струга 2009 го ,,сруши“ шампионот ЖКК Бадел

ЖКК Струга 2009 го ,,сруши“ шампионот ЖКК Бадел со резултат 56:49 (15:16;09:18;19:08;13:07) Најефикасна во нашите редови беше Ли со 31 поен и 10 скокови, Модева 8 поени и 9 скокови, ...

ФК Караорман на домашен терен славеше над ФК Пелистер

ФК Караорман денеска донесе голема радост за стружани, на домашен терен победувајќи ја екипата на Пелистер од Битола. Најпрво поведоа гостите преку голот на Борче Маневски, нашиот  Дејан Јошески ...

ФК Караорман на домашен терен утре игра со ФК Пелистер, Паткари подготвени за бодрење на нашите фудбалери

Во рамки на 11-то коло од втората лига, екипата на ФК Караорман утре на домашен терен игра со екипата на ФК Пелистер од Битола. Натпреварот започнува во 13:00 ...

Македонскиот фотограф Томислав Георгиев со фотографија од реката Црн Дрим победи на натпревар во Холандија

Македонскиот фотограф Томислав Георгиев е победник на конкурсот за најдобра фотографија на конкурсот што беше распишан од страна на Министерството за надворешни работи на Холандија на тема ,,Вода=живот“. ...
error: