Струга Трим Лум си го поплочи патот до европската фудбалска сцена

- Локални, Спорт
193

Eкипата на Струга Трим Лум постигна историски успех. Стружани обезбедија пласман за следната сезона на европската сцена после победата над кратовски Силекс.

Струга ТЛ е тим што постои само шест години, а веќе успеа да обезбеди свое место во УЕФА Конференциската лига.

Strugaonline

 

Facebook Коментари