Трет ден ракометен турнир ,,Струга 2020“, ова се постигнатите резултати

- Локални, Спорт
139

На третиот спортски ден од 48-то ракометен турнир во Струга екипата на Металург славеше над домаќинот Струга со резултат 35-24. Во вториот натпревар Еурофарм Пелистер постигна убедлива победа над екипата на Прилеп со резултат 38-17.

Во вечерниот термин за натпреваруварење европскиот првак Вардар ја совлада екипата на Еурофарм Пелистер 2 со резултат 33-19.

Strugaonline

Facebook Коментари