Утринава камион се преврте кај селото Требеништа

- Локални, Хроника
150

Утринава во 07:20 часот, на магистралниот пат Охрид-Кичево, во близина на селото Требеништа, случена е сообраќајна незгода во која, товарно возило „Ивеко“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.П.(46) од Скопје, излетало од патот.

Возачот е пренесен во болницата „Св.Еразмо“ каде се констатирани тешки телесни повреди, информираат од СВР Охрид.

извор: СВР Охрид

StrugaOnline

Facebook Коментари