Димитров на средба со МНР Коѕијас и медијаторот Метју Нимиц

- Македонија
223

Министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, синоќа во Виена,имаше средба со министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас.

 Денеска  (вторник, 13 февруари 2018 г.), двајцата министри ќе имаат заедничка средба со личниот пратеник на Генералниот секретар на ОН, Метју Нимиц.

Извор: МНР

Strugaonline

Facebook Коментари