ТОП Вести

Вести

Струшките ракометари и ракометарки ќе учествуваат на турнир во ракомет на песок во Грција

Во период од 20-ти до 24-ти јуни машкиот и женскиот тим на Струга ќе учествуваат на седмото издание од турнирот во ракомет на ...

Ристе Калајџиоски е новиот спортски директор на РК Струга

Откако РК Струга успеа да го добие своето место во Супер-лигата, сега влегува во нови предизвици и допрва ќе ги  остварува своите нови ...

Одбележување 20 години од основањето на нотаријатот во Република Македонија

Нотарската комора на Република Македонија денеска одржа свечена седница по повод 20 годишнината од основањето на нотаријатот во Македонија. Во своето воведно обраќање, ...

Претставите „Сузе и солзи“ и „Луѓе во црно“ за крај на петтото издание на „Вдиши театар“

Со поучна приказна за алкохолизмот и последиците од него младите актери на Црвен крст Бар, Црна Гора се претставија на третиот ден од ...

ЗП Вевчани му додели благодарница за соработка на пензионерот Стојан Кукунешоски

Стојан Кукунешоски, пензионер од ЗП-Струга,на 9 јуни 2018 година,за време на одржувањето на 23-тите спортски игри за пензионери од четвртиот регион,кои се одржаа ...

Владата на РМ го разгледа и усвои извештајот за договорот за решавање на македонско-грчкиот спор за името

Владата на Република Македонија на својата седница одржана вчера  донесе одлука да го декласифицира договорот насловен „Конечна спогодба за решавање на разликите опишани ...

Верниците од исламска вероисповед денеска слават Рамазан Бајрам

Верниците од исламската вероисповед денеска го слават верскиот празник Рамазан Бајрам, со прославувањето на овој празник завршува светиот месец Рамазан и се означува ...

Време: Облачно со пороен дожд и грмежи

Денеска во Македонија ќе преовладува облачно време со повремени врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи, а на ...

Утре Струга ќе биде центар на електронската музика, доаѓа Иниго Кенеди!

   Утревечер со почеток од 22:00 часот на летната сцена и импозантниот хангар кои се дел од центарот за култура во Струга ќе ...

Пожарникарот Бесим Кадриу им подари 12 комплети- униформи на лекарите од Брза помош – Струга

Пожарникарот Бесим Кадриу од Струга преку сопствено позитивно искуство раскажува за професионалниот однос на здравствените работници во Струга. Кога кај него настанале здравствени ...
error: