ТОП Вести
Архиви од страна на:batodeko

batodeko

batodeko Написи

Општината ја чуваат, а депонијата не! Стружани уште еднаш го фрлија ѓубрето пред зградата на Општината

Вечерва околу полноќ дел од граѓаните на Струга, повторно го фрлија ѓубрето пред општинската зграда, но веднаш потоа наидоа на несогласување од друга група граѓани кои притрчаа да ...

Хаос од ѓубре пред општината во Струга!

Поради нерешавањето на проблемот со депонијата, која одново се запали и ги труеше Стружани преку целиот ден, група незадоволни граѓани уште вечерва исфрлија ѓубре пред општината! Ако не ...

Нов спортски настан во Струга – Форма Вита опен 2017

Во организација на спортскиот центар Форма Вита од Струга на 4-ти јуни 2017 ќе се одржи првиот спортски и фитнес настан на отворено во Струга. Форма Вита опен ...

Фабриката за шампиони џудо клубот „Дрим“ повторно се закити сo медали

  На 29.04.2017 год. во Пловдив, Бугарија се оддржа меѓународниот натрпревар „Gladiator open“ 2017! На натпреварот џудо клубот „ДРИМ“ од Струга зеде учество со 4 натпреварувачи и освои ...

Занимливости за земјата на изгрејсонцето, Јапонија

Јапонија (јапонски 日本, нипон или нихон) е островска земја источно од азискиот континент на западниот раб од Тихиот океан. Јапонија има население од 127.333.002 жители. Главен град е Токио. Територијата на Јапонија ...

Занимливости за Народна Република Кина

Кина е држава со најмогу население во светот. А уште поинтересен е фактот дека секој петти човек на планетата е кинез. Кина уште има и најголема копнена граница ...

Подобри си чувство, со едно ново искуство. Шест години со Форма Вита

Форма вита го прослави својот шести  роденден.  Спортскиот центар Форма Вита од Струга изминатава недела прослави шест годишнина од своето постоење. Нашето успешно постоење е резултат на многу ...

Алкохолот е директна врска за развој на повеќе видови на рак

Во 2010 година научниците докажаа дека пиењето на пиво во големи количини може да го забрза развојот на ракот на дебелото црево. Во 2011 и 2013 година тие ...
error: