ТОП Вести
пионери

пионери

На 19-ти ноември во пионерската лига РШ Струга Динг 2021 ќе игра со РК Струга

Во четвртото коло од пионерската лига РШ Струга Динг 2021 ќе игра со РК Струга . Натпреварот ќе се игра во сабота ,19.11, во спортската сала Нико Нестор ...

Џудистите од Струга освоија девет медали на државно првенство за сениори и пионери

Нов голем успех на Џудо Клуб „ДРИМ“- Струга на државното првенство за сениори и Пионери 2020 Во сениорска конкуренција струшките џудисти освоија пет медали , еден златен, еден ...

КЛ7 Струга со седум од седум во пионерска конкуренција, совладан е и РК Охрид

Дуелот на двете непоразени екипи во пионерска конкуренција, заврши со победа на пионериte од Струга над РК Охрид со 21:19. Oвој дерби натпревар ги исполни сите очекувања па ...

КЛ7 Струга повторно подобар во градското дерби со РК Струга

Пионерскиот натпревар помеѓу КЛ7 Струга и РК Струга заврши со убедлива победа на КЛ7 со резултат 20:9, но овој натпревар помина во знакот на публиката од Струга. Повеќе ...

Пионерите на РК Струга со убедлива победа над Еурофарм Работник

Во рамките на пионерската ракометна лига екиипата на РК Струга убедливо ја победи екипата на Ерофарм Работник со резултат 32:22 ( 14:9) СТРУГА:Пејоски 6, Димоски 4, Аврамоски, Симоновиќ 3, ...

Струга ќе биде домаќин на завршницата во пионерското државно првенство во ракомет

Школата на капитенот #КЛ7_Струга и агенцијата која ја води организацијата и реализацијата на Школа за ракомет „Кирил Лазаров 7“ низ Македонија, KMG Sport се домаќини на овогодинешниот „Фајнл ...

Пионерите на КЛ7 Струга го совладаа Еурофарм Работник

Во претпоследното кого од пионерската лига  пионерите на КЛ7 Струга  успеаа да го совладат Еурофарм Работник и со тоа да се вратат за единствениот пораз во есенскиот дел. ...

Ова е распоредот на ракометни натпревари за оваа недела

Спортските збиднувања за струшките ракометари за оваа недела започнуваат утре.  Утре во 15:00 часот  во спортската сала „Нико Нестор“  во категорија пионери, се сретнуваат ракометните клубови „Струга“ и ...

Репрезентативци од ЏК „Дрим“- Струга настапуваат на Балканското првенство за пионери

Oд денеска, па се до 8-ми јули 2018 репрезентативците на ЏК „Дрим“ од Струга Mарио Нелоски -42 кг и Христијан Глигороски -73 кг. ќе настапат на Балканското првенство ...
error: