Пионерите на РШ Струга Динг славеа убедлива победа над Јуниор Кисела вода

- Локални, Спорт
130
Со комбиниран состав, без поискусните ракометари, пионерите на РШ Струга Динг, родени 2010/11/12, извојуваа победа на гостувањето во Скопје против Јуниор Кисела Вода со 35:3.
Ова беше деби настап и први голови за повеќето од ракометарите.Го имаме најмладиот тим во лигата, им посакуваме уште многу победи и голови во иднина. – велат од Ракометната школа Струга.
Струшките пионери во следното коло на домашен терен го пречекуваат лидерот ГРК Охрид.
Strugaonline

Facebook Коментари