ТОП Вести
претрес

претрес

Лице од струшко Радолишта заработи кривична пријава за производство и продажба на наркотични дроги

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против М.М.(33) од струшкото село Радолишта поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање ...

На фарма во струшко Корошишта пронајдени десет стебла „Канабис Сатива“

Во текот на вчерашниот ден, во периодот од 17:30 до 19:00 часот, по судска наредба, полициски службеници извршиле претрес во фарма во сопственост на 52-годишниот К.М. од струшкото ...

Околу 30 килограми марихуана пронајдена во домовите на две лица од кичевско

Околу 30 килограми марихуана пронајдена во домовите на две лица од кичевско Во текот на вчерашниот ден (12.12.) полициски службеници од Полициската станица Кичево во содејство со припадници ...

Кривична пријава за Охриѓанец кој во својот дом чувал детонаторски каписли

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело ,,недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи”, криминалистичката полиција при СВР Охрид поднесе кривична пријава против ...

Две лица од Охридско кривично ќе одговараат за недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело ,,недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи”, СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Т.(36) од охридското ...

Се проширува истрагата – уште петмина приведени за нападот врз Зијадин Села

Во врска со постапката што се води во Основното јавно обвинителство Скопје за настаните во Собранието на Република Македонија од 27 април и нападот врз Зијадин Села, надлежен ...
error: