ТОП Вести
стоп листа

стоп листа

На Ќафасан приведено лице кое било на стоп-листата со мерка „апси“

На 18-ти ноември во 09:15 часот на граничен премин „Ќафасан’’ од слобода бил лишен М.Д.(35) од Скопје. При пасошка контрола било констатирано дека се наоѓа на стоп-листата со ...

На „Ќафасан“ приведено лице од Стоп листата на МВР

На Граничниот премин „Ќафасан“, вчера, околу 12:00 часот, при пасошка контрола, било констатирано дека 33-годишниот Б.С. од Скопје се наоѓа на Стоп листата со активна мерка за приведување ...
error: