Унаи Емери ќе биде новиот менаџер на Арсенал

- Спорт
187
Унаи Емери ќе биде новиот менаџер на Арсенал, пренесе Би-Би-Си, наведувајќи дека разговорите на раководството на премиерлигашот со младиот шпански тренер Микел Артета не завршила позитивно. Се очекува денеска или утре и официјално Арсенал да го промовира досегашниот тренер на ПСЖ.
Извор: МИА
Strugaonline

Facebook Коментари