Екипата на РК Струга потпиша со одличниот среден бек Петар Бугариновиќ

- Локални, Спорт
48
Екипата на РК Струга доби ново засилување.
Станува збор за  дваесетишестгодишниот српски среден бек Петар Бугариновиќ (190 cm, 92 kg). Во екипата на Струга доаѓа од тимот на Леотар Требиње.
Претходно во кариерата има настапувано за Црвена Звезда, Морава и Смедерево.

Facebook Коментари