ТОП Вести
РК Струга

РК Струга

РК Струга денеска на домашен терен ќе се сретне со тимот на РК Вардар

Во рамки на Супер машката лига денеска со почеток во 17:00 часот, екипата на РК Струга ќе се сретне со екипата на РК Вардар. Натпреварот ќе се игра ...

Шест ракометари од РК Струга повикани на собирот организиран од Лазаров за пред селекција на генерација 2006/2007

РК Струга информира дека собирот кој е организиран од страна на Селекторот Кирил Лазаров и стручниот штаб, на кој ќе се изврши пред селекција на генерација 2006/2007 и ...

Во сабота ќе се игра езерско дерби, РК Струга гостува кај ГРК Охрид

Во сабота ќе се игра ново ракометно езерско дерби. Екипата на РК Струга гостува кај екипата на ГРК Охрид. ГРК Охрид на табелата е на четвртото место со ...

РК Струга утре на домашен терен игра со екипата на РК Алкалоид

Утре, 26-ти номеври, екипата на РК Струга на домашен терен игра со екипата на Алкалоид. Натпреварот ќе се игра во спортската сала ,,Нико Нестор“ со почеток во 18:00 ...

Пионерите на РШ Струга Динг 2021 убедливо славеа над РК Струга

Ракометарите на Ракометна школа Струга имаа активна спортска сабота.  Најпрво два натпревари со генерација 2012 и помали и 2010 со екипата на Стружанка. ,,За крај, во официјалниот натпревар ...

На 19-ти ноември во пионерската лига РШ Струга Динг 2021 ќе игра со РК Струга

Во четвртото коло од пионерската лига РШ Струга Динг 2021 ќе игра со РК Струга . Натпреварот ќе се игра во сабота ,19.11, во спортската сала Нико Нестор ...

Утре во Струга ќе се игра првото езерско дерби оваа сезона во Супер лигата

Утре во Струга ќе се одргра првото ракометно „езерско“ дерби сезонава во Супер лигата. РК Струга со РК Охрид ќе се сретне на домашен терен. Натпреварот ќе се ...

Во сабота во Струга ќе се игра првото ракометно езерско ,,дерби“ оваа сезона

Претстојниот викенд ќе се одргра првото ракометно „езерско“ дерби сезонава во Супер лигата. РК Струга со РК Охрид ќе се сретне на домашен терен. Натпреварот ќе се одигра ...

Некогашниот македонски репрезентативец Петар Ангелов стана дел од стручниот штаб на РК Струга

Некогашниот македонски репрезентативец Петар Ангелов, официјално е дел од стручниот штаб на РК Струга. Ангелов кариерата ја почна во Тиквеш, бранеше во Пелистер, Вардар и Металург, во странство ...

Ракометарот Богдан Ѓуровиќ е новото засилување на РК Струга

Екипата на РК Струга се засили со корпулентниот пикер Богдан Ѓуровиќ од Црна Гора. Богдан Ѓуровиќ (21 година) е висок 195 cm, и тежок 105 килограми. Последната сезона ...
error: