ТОП Вести
РК Струга

РК Струга

Во борбен натпревар РК Струга загуби од РК Бутел

Во рамките на Супер-лигата РК Струга на гостински терен загуби од РК Бутел со резултат 21-19. Натпреварот започна израмнето, до 4:4 се играше гол за гол, но Бутел ...

РК „Струга“ прослави 70 години постоење – сите ракометни генерации се вратија на терен

Во одлична атмосфера, со три натпревари од по 15 минути, РК Струга прослави 70 години од своето постоење.   Сите генерации се вратија на терен по повод овој ...

Славчо Калан: РК „Струга“ опстојува 70 години затоа што стружани ракометот го носат во срцето и во душата

По повод 70 години постоење на РК „Струга“,  утре во спортски центар „Тими“ ќе се игра ревијален натпревар во кој на терен се враќаат стари и млади ветерани ...

РК Струга слави 70 години постоење, во сабота на терен се враќаат млади и стари ветерани!

Ракометен клуб „Струга“ слави 70 години постоење. Во сабота во Спортски Центар „Тими“  на терен ќе се вратат млади и стари ветерани, а заедно со нив ќе игра ...

РК „Струга“ утре игра со РК „Пролет 62“ , а наскоро следи изненадување за љубителите на ракометот во Струга!

Во рамките на вонредното коло од Супер-лигата, ракометарите на РК „Струга“,  утре со почеток во 19:00 часот ќе играат против екипата на РК „Пролет 62“ од Скопје. Натпреварот ...

РК „Струга“ после речиси целосна доминација, загуби од „Пелистер“ во самиот финиш

Во рамките на Супер-лигата нашите ракометари од РК Струга беа блиску до победа на гости во Битола, но крајот на натпреварот донесе радост за РК Пелистер. Битолчани славеа ...

РК „Струга“ славеше во езерското дерби против РК „Охрид“

Нашите ракометари денеска славеа во популарното езерско дерби против РК Охрид со резултат 29:25. РК Струга не започна најдобро но вториот дел од натпреварот го реши противникот и ...

Вечните ривали РК „Струга“ и РК „Охрид“ играат дерби во сабота во Струга

  Во рамките на новата  ракометна полу-сезона, следува натпревар помеѓу вечните ривали РК Струга и РК Охрид.  „Езерското дерби“ ќе се игра во сабота, 2-ри март, во Спортски ...

Младинската екипа на РК Струга загуби од кадетите на РК Вардар

Вчера во салата „Јане Сандански“ во Скопје, кадетите на РК Вардар ја пречекаа младинската екипа на РК Струга. Во борбен натпревар, нашите ракометари загубија со резултат 24:20 (11:11). ...

„Струга“ загуби од младинците на „Металург“ на домашен терен

Во осмото коло на младинското првенство на Македонија, група 1, младинците на Металург гостуваа во Струга. Стружани, како третопласирани во групата, важеа за фаворити на свој терен, но ...
error: