Mалолетник се обидел да обљуби 27-годишна девојка во струшко

- Локални, Хроника
203
На 16.01.2021 во 20.04 часот во ОВР Струга, 42-годишен жител на струшко село пријавил обид за обљуба од страна на малолетник врз негова 27-годишна внука.
-Во полициската станица Струга, во присуство на родител, со малолетникот бил извршен разговор, а по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава. -информираат од СВР Охрид.
Извор: СВР Охрид
фото: архива

Facebook Коментари