Малолетно девојче нападнато од куче-скитник во Струга

- Локални, Хроника
973

На 21.02.2020 година, Д.Г.(38) од Струга, во полициската станица пријави дека на 20.02.2020 година, во Паркот на поезијата, нејзината малолетна ќерка била нападната од куче скитник. Притоа, таа се здобила со повреди во пределот на десната нога.

Извор: СВР Охрид

фото: aрхива

Facebook Коментари