РК Струга со пет засилувања влегува во новата сезона

- Локални, Спорт
130

Екипата на Струга влегува засилено во новата сезона, а за таа цел за клубот потпишаа пет ракометари од кои двајца се враќаат меѓу стружани.

Богдан Николиќ од Бутел Скопје и АлександарТренчевски од Финска одново ќе го облечат дресот на Струга така што ќе бидат добро засилување во бековската линија и на пивотменската позиција.

Покрај нив доаѓаат левиот бек од БиХ, Дино Мехиќ, кој има 204 сантиметри. Има и двајца нови играчи од Црна Гора. За Струга потпишаа голманот Харис Сулевиќ, кој е младински репрезентативец на својата земја. Воедно дојде и десниот бек Вук Лакичевиќ, кој еисто така од Црна Гора.
Целиот текст можете да го прочитате на следниов ЛИНК
Извор: 24 ракомет

Facebook Коментари