РК „Струга“ во сабота на домашен терен игра со РК „Еурофарм Работник“

- Локални, Спорт
164

Oваа сабота (8-ми декември)  продолжуваат натпреварите во рамките на елитното натпреварување, односно Супер-лигата. РК Струга на домашен терен се сретнува со РК Еурофарм Работник. Натпреварот ќе се игра во спортскиот центар „Тими“ со почеток во 17:00 часот. Бидете дел од публиката и поддржете ги нашите ракометари да стигнат до нова победа.

Strugaonline

фото: архива

Facebook Коментари